Muž ze Sušicka si přitápěl ve Fordu Tranzit s chladírenskou nástavbou, v němž chtěl zřejmě přenocovat, ale udělal osudovou chybu. „Ponechal pod sedačkou vedle přídavného topení sprej na opravu pneumatik, který je vysoce hořlavý. Vlivem horkého vzduchu proudícího od přídavného topení došlo k explozi,“ popsala policejní mluvčí Barbora Šmaterová.

Újmu utrpěl nejen vůz, kde byla škoda předběžně odhadnuta na 50 tisíc korun, ale zejména šofér, jenž byl v době výbuchu ve spodním prádle. „Utrpěl popáleniny na 25 až 30 procentech těla, což je závažné. Zasažen byl zejména obličej a dále horní a dolní končetiny,“ řekla krajská mluvčí zdravotnické záchranné služby Mária Svobodová. Dodala, že pacient byl letecky transportován na popáleninové centrum Fakultní nemocnice Královské Vinohrady.

„Je třeba upozornit, aby nedošlo ke zbytečné panice, že nešlo o klasickou sadu, která je standardní výbavou pro opravu kola, ale o speciální sprej,“ upozornila Šmaterová. Doplnila, že klatovští policisté se případem dále zabývají.