Policisté chtěli kontrolovat v Sušici řidiče vozidla VW Golf. Ten ale nereagoval na výstražné znamení a ujížděl směrem k Rabí, kde se ztratil z dohledu policistů.

Následně bylo zjištěno, že řidič nezvládl řízení v pravotočivé zatáčce, vjel vlevo mimo vozovku, kde narazil do sloupu telefonního vedení a do oplocení pozemků u dvou nemovitostí, kde vozidlo zůstalo na levém boku. Po nehodě ale řidič z místa utekl. Jelikož měli policisté obavu, že je muž zraněn, přivolali leteckou službu. „Během pátrání policisté přijali oznámení o odcizení vozidla značky Toyota v obci u Sušice a oznamovatel uvedl i popis pachatele, který odpovídal popisu řidiče z havarovaného vozidla,“ uvedla klatovská policejní mluvčí Dana Ladmanová.

Policejní vrtulník přeletěl k Sušici a krátce po šesté hodině ranní byl muž spatřen nedaleko města. Policisté tam zajistili jednadvacetiletého muže ze Sušice, který podle dechové zkoušky nadýchal 0,88 promile alkoholu. Policisté následně našli i další havarované vozidlo značky Toyota, od kterého muž utíkal.

Muž byl převezen do zdravotnického zařízení v Klatovech, kde byl proveden odběr krve a lékařské vyšetření. „Policie ve věci zahájila úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu neoprávněné užívání cizí věci a ohrožení pod vlivem návykové látky,“ dodala Ladmanová.

Ilustrační foto
Členové StB přinutili disidenty k vystěhování. Půjdou před soud