Na Mírovém náměstí byl v 9.30 hodin zastaven řidič, kterým byl místní třicetiletý muž. Dechová zkouška byla u něj s negativním výsledkem, ale test na návykové látky měl pozitivní na konopí. Muž se odmítl podrobit lékařskému vyšetření a odběru biologických materiálů.

V poledne zastavili policisté řidiče s vozidlem VW Transporter, který jel po Plzeňské ulici. "Devětadvacetiletý muž z obce na Přešticku se podrobil dechové zkoušce a přístroj naměřil 0,95 a opakovaně 1,00 promile alkoholu. Muž souhlasil s lékařským vyšetřením a byl převezen do zdravotnického zařízení v Sušici, kde byl proveden odběr krve. Uvedení dva řidiči jsou podezřelí ze spáchání přestupků, které budou předány správnímu orgánu," sdělila klatovská policejní mluvčí Dana Ladmanová.

V nočních hodinách pak ve stejné ulici zastavili vůz Peugeot 407, které řídil osmadvacetiletý muž z obce na Prachaticku. Ten se podrobil dechové zkoušce a přístroj naměřil 2,68 promile alkoholu. Byl převezen do zdravotnického zařízení, kde bylo provedeno lékařské vyšetření a odběr krve. V tomto případě policie ve věci zahájila úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Policisté řidičům zadrželi řidičské průkazy.