„Šestatřicetiletý řidič vozidla Seat Altea jel po Domažlické ulici od centra na Domažlice. Před čerpací stanicí byl stavěn policejní hlídkou z jedoucího služebního vozidla za použití výstražného světelného zařízení. Řidič však na výzvu nereagoval, pokračoval dále v jízdě a snažil se hlídce ujet,“ uvedla policejní mluvčí Dagmar Brožová.

Daleko ale nedojel. Na okružní křižovatce za obcí Beňovy nezvládl průjezd, dostal s vozidlem smyk a vyjel vpravo mimo komunikaci. Tam narazil do elektrického rozvodného sloupku a do sloupu elektrického vedení. Při nehodě se nezranil. Dechovou zkoušku měl negativní. Test na přítomnost omamných a psychotropních látek však odmítl, stejně tak lékařské vyšetření spojené s odběrem krve. „Dopravní policisté následně z dostupných evidencí zjistili, že řidič má rozsudkem Okresního soudu Beroun vysloven zákaz řízení od dubna 2018 do září 2019, a dále rozsudkem Okresního soudu Plzeň – jih zákaz řízení od září 2018 do září 2019. Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a případem se dále zabývají,“ dodala Brožová.

Tradici vítání občánků obnovili v Nalžovských Horách. Ve středu se oddací síň městského úřadu zaplnila deseti dětmi a jejich rodiči, kteří přijali pozvání na slavnostní odpoledne.
V Nalžovských Horách přivítali nové občánky