Jeden navíc nereagoval na výzvy policie. Byli pod vlivem alkoholu i drog.

„V Lerchově ulici zastavili řidiče vozidla značky Opel Zafíra, kdy z vozidla vystoupil a odcházel. Policisté jej opakovaně vyzývali k návratu, ale výzvy nerespektoval. Policisté muže zajistili. Následně zjistili totožnost osmatřicetiletého muže z Chrudimska. Provedená dechová zkouška byla s výsledkem měření 0,48 promile alkoholu. Test na návykové látky měl pozitivní na konopí,“ uvedla klatovská policejní mluvčí Dana Ladmanová.

S vozem VW Passat jel po městě dvaačtyřicetiletý muž z Nepomucka řidič a policisté ho zastavili na Nábřeží K. Houry. Při dechové zkoušce přístroj naměřil 2,43 promile alkoholu a další dvě zkoušky byly s negativními výsledky. Test na návykové látky byl ale pozitivní na konopí, amfetamin a metamfetamin.

Pochod Křižíkovo stezkou v Plánici 2022.
Osm desítek nadšenců se vydalo na pochod Křižíkovou stezkou z Plánice

V neděli pak v Horažďovicích policisté kontrolovali dopoledne řidiče vozidla značky Peugeot. Místní dvaatřicetiletý muž nadýchal 0,98 a opakovaně 0,94 promile alkoholu.

Policisté uvedené muže převezli do zdravotnického zařízení v Sušici, kde se podrobili lékařským vyšetřením i odběrům krve.

Muži jsou podezřelí ze spáchání přestupků, které budou předány správnímu orgánu k dalšímu opatření.