Jeho zadržení předcházela dramatická honička, při níž zfetovaný ujížděl německým i českým policistům a při níž způsobil dvě nehody. Po druhé z nich skončil v poutech,

Muž se ve vesničce nedaleko Zwieselu v neděli ráno zmocnil nezajištěného Subaru Forester a jel s ním směrem ke státní hranici. „Byl pronásledován hlídkou policistů ze SRN. Na výzvy k zastavení nereagoval a projel přes hraniční přechod v Alžbětíně. Do pronásledování se zapojili i policisté z obvodního oddělení v Železné Rudě,“ uvedla Dana Ladmanová z klatovské policie. Před železničním viaduktem u Železné Rudy Plzeňan v nepřehledném úseku riskantně předjížděl na plné čáře, ač jelo ještě auto proti. „Přitom přední částí subaru narazil do levého boku předjížděného Mercedesu Benz, který částečně vytlačil vpravo mimo komunikaci. Škoda v tomto případě činí 150 tisíc korun,“ popsala Ladmanová.

Plzeňan pokračoval v agresivní jízdě. Ovšem při projíždění levotočivé zatáčky před křižovatkou na Zhůří nepřizpůsobil rychlost, dostal smyk, vylétl ze silnice, narazil do dopravní značky, stromu a nakonec skončil s autem na boku. Ač je vůz značně zdemolovaný, jemu se nic vážného nestalo. „Utrpěl lehké zranění nohy,“ uvedla krajská mluvčí zdravotnické záchranné služby Mária Svobodová. Bezprostředně po nehodě byl zadržen českými a německými policisty a převezen do policejní cely. Následně se zjistilo, že nevlastní řidičský průkaz a byl pod vlivem drog – test na návykové látky měl pozitivní na amfetamin a metamfetamin. O jeho dalším osudu se teprve rozhodne, ve vazbě ale nejspíše neskončí.

Hasiči Dešenice.
Velitele připomíná memoriál