Obžaloba ho viní z toho, že se při honičce s policií snažil vytlačit služební vůz ze silnice a ohrozil tak na životě hlídku, která v něm seděla. Kromě toho se Krůta zpovídá z řízení auta přes zákaz.

Letos 10. července byl Krůta dopaden za volantem, ač tam nemá co dělat. To podstatnější se ale odehrálo o tři dny později. Začalo to tím, že si hlídka horažďovických policistů všimla na čerpací stanici dvou podezřelých mužů. Policisté věděli, že jde o problémové osoby, které mají mít blízký vztah k drogám a navíc konflikty se zákonem, a tak si na ně kousek od benzinky počíhali. Vůz VW Polo Variant jim ale začal velmi rychle ujíždět, na výzvy k zastavení nereagoval. Policisté dále uvedli, že je jeho řidič, jímž byl Krůta, dvakrát přímo ohrozil, když se je pokusil vytlačit ze silnice.

„Poprvé to ještě nebylo tak zlé, podruhé to ale už mohlo být fatální. Bylo to u odbočky na Čepice, kde jsme k němu přijeli zleva, aby nemohl odbočit, ale musel pokračovat rovně, kde už na něj čekal policejní zátaras. Byli jsme předkem na úrovni předních sedaček jeho vozu, když řidič zhruba v rychlosti 110 km/h strhl řízení doleva. Kdybych prudce nezabrzdil, střetli jsme se a skončili v příkopu,“ řekl řidič policejního vozu. Jeho spolujezdec dodal, že poté vystřelil dvakrát do vzduchu, posádka ale nereagovala. „Zastavili, až když jsem začal střílet na pneumatiky. To bylo tak po šestém výstřelu,“ dodal praporčík, který se s kolegou shodl, že Krůta se při divoké jízdě v obcích řítil i rychlostí kolem 110 km/h, mimo ně jel ještě rychleji.

BÁL SE, ABY NENALÍZAL

Krůta, který byl už 15x soudně trestán, soudu řekl, že naposledy si odseděl více než čtyři roky. Za mřížemi si plánoval, jak začne lepší život, ale když na jaře vyšel na svobodu, bylo vše jinak. Dostihly ho exekuce, rozešel se s přítelkyní, nepohodl se s rodinou, neboť bratr policista i otec hasič se s jeho chováním nemohou vyrovnat, skončil zase na pervitinu. Od Romů koupil v létě za pár tisíc VW Polo, s nímž se chtěl spolu s kamarádem vydat za prací. Ještě než ale odjeli, přistihla je již zmíněná hlídka.

„Ujížděl jsem, protože jsem nechtěl, aby měl spolujezdec Jirka problémy, chtěl jsem ho někde vysadit a až pak zastavit. A taky jsem se bál, abych nenalízal pervitin, který jsem den předtím užil,“ řekl Krůta, který dodal, že VW Polo byl 20 let starý, od rychlosti 140 km/h prakticky neovladatelný. „Nechtěl jsem nikoho ohrozit ani nikomu ublížit. Sice mám už sedmnáct let zákaz řízení, ale řídím už od šestnácti. Ve vesnicích jsem zpomaloval na 80 km/h a zapínal výstražná světla. Před policisty jsem jel tak, aby mě nemohli předjet, ale nenajížděl jsem na ně,“ tvrdil Krůta. Dodal, že zastavil poté, co policisté začali střílet na vůz, neboť měl vzadu dvě plné propanbutanové lahve a následky by mohly být fatální.

Líčení bylo odročeno na konec listopadu, kdy už by měl padnout rozsudek.

Týraný stafford v klatovském psím útulku.
Pes byl roky týrán hlady, našli ho přivázaného u stromu