Roman K. má v rejstříku trestů už patnáct záznamů, mimo jiné za opakované řízení přes zákaz. Naposledy strávil ve vězení v kuse zhruba čtyři roky, propuštěn byl před čtvrt rokem. Když se ho v sobotu dopoledne pokusili zastavit policisté v Horažďovicích, kudy projížděl s VW Polo, ve kterém vezl kamaráda, se zlou se potázali. „Řidič na výzvy policistů nereagoval a začal s vozidlem ujíždět směrem na Sušici. Policisté vozidlo pronásledovali a použili donucovací prostředek – služební zbraň,“ uvedla Dana Ladmanová z klatovské policie. Roman K. zastavil až před obcí Nezamyslice, a to po opakovaných policejních výstřelech. Měl pozitivní test na drogy, konkrétně metamfetamin a amfetamin. Navíc byla v autě nalezena podezřelá krystalická látka, dle všeho droga.

Zdroj: Youtube

Roman K. je stíhán pro násilí proti úřední osobě ve stadiu pokusu, maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání a ohrožení pod vlivem návykové látky. V pondělí ho pak soud vzal do vazby. „Byly hned dva vazební důvody. Za prvé vazba předstižná vzhledem k jeho trestní minulosti a za druhé útěková. On sice tvrdí, že má bydliště u matky, ale jedním dechem dodává, že se s ní pohádal a právě odtamtud odjížděl do Mostu, kde mu kamarád zajistil práci. Nevěděl ale jakou a pořádně neznal ani jméno kamaráda,“ vysvětlil soudce Jan Kasal. Dodal, že si obviněný podal stížnost, konečné slovo tak bude mít Krajský soud v Plzni, jenž rozhodne, zda recidivista ve vazbě zůstane či nikoli.

Romanu K. hrozí až šest let vězení. V minulosti se fotil přímo ve věznici načerno drženým mobilem a snímky sdílel veřejně na svém facebooku, což mu vztahy s dozorci nepochybně nevylepší.

Ilustrační foto
Zfetovaný řidič ujížděl policii, při honičce došlo i na střelbu