Fränzl spolu se svými kamarády řádil vloni v červenci v music clubu Alcatraz v Pražské ulici v Klatovech. „Jako ochranka pracuji už roky, ale s takovým chováním jsem se setkal jen výjimečně. Byli to agresivní, nezvladatelní lidé,“ řekl tehdy Deníku pracovník ochranky klubu Martin Žatko.

Vše vyvrcholilo tím, že Fränzl kolem druhé hodiny v noci dal na ulici před klubem tzv. hlavičku jednadvacetiletému mladíkovi a poté ho ještě udeřil pěstí do hlavy. Přerazil mu tak zub, roztrhl horní i dolní ret a způsobil další zranění. Poté napadl i klatovské městské strážníky, kteří byli na místo přivoláni. Nejprve se aktivně bránil jejich zákroku a poté uchopil třiačtyřicetiletého strážníka rukou za krk a smýkl s ním na zem. Muž v uniformě přitom utrpěl otřes mozku a tržně zhmožděnou ránu v týlní krajině a byl v pracovní neschopnosti.

„Tohoto jednání se dopustil i přesto, že byl trestním příkazem okresního soudu v Teplicích, který nabyl právní moci 16. 6. 2015, odsouzen za přečin výtržnictví k trestu odnětí svobody v trvání dvanácti měsíců, jehož výkon byl podmíněně odložen na zkušební dobu v trvání 36 měsíců do 16. 6. 2018,“ uvedla soudkyně Šimánková, která mohla rváče poslat až na čtyři roky do vězení, ale dala mu ještě šanci.

„Za přečiny výtržnictví a násilí proti úřední osobě byl odsouzen k úhrnnému trestu obecně prospěšných prací ve výměře 300 hodin,“ řekla Deníku Šimánková, jež ve věci rozhodla trestním příkazem, tedy bez nařízení hlavního líčení. Verdikt je pravomocný.
Fränzl může ale přesto za mřížemi skončit, teplický soud totiž může jeho podmíněný trest přeměnit na nepodmíněný.