Žena tvrdí, že jí ho ukradli chovatelé z Klatov, kteří jí ho předtím prodali, ti to však jednoznačně popírají. „Měli jsme dvanáct let srnčího ratlíka, který ale zemřel na selhání ledvin. Všem včetně mého nemocného syna to bylo moc líto, a tak jsme si chtěli koupit nového. Dali jsme si proto v klatovské veterinární ordinaci inzerát, že chceme takového psa koupit,“ vzpomíná na začátek smutného příběhu mladá žena.

Na základě inzerce se s Jandovou spojili manželé N. z Klatov, s nimiž se dohodla, že jí prodají srnčího ratlíka za tisíc korun. „Původně chtěli víc, ale pejsek měl genetickou vadu zadních nožiček, a tak šla cena dolů. Dohodli jsme se úplně bez problémů, popovídali jsme si u kafíčka. Při tom se mě ptali, kde bydlím, a ptali se také, jestli by se někdy na pejska mohli přijet podívat. To jsem jim samozřejmě slíbila,“ vzpomíná Jandová. Štěně si prý všichni ihned zamilovali, ale radost netrvala dlouho.

„Asi po týdnu, což bylo toto pondělí, pán přijel a řekl, že by si chtěl psa pohladit. Podala jsem mu ho z okna, ať si ho pohladí, on mi ho ale vytrhl a utekl s ním. Jen mi ještě hodil jeho obojek,“ tvrdí žena. To však manželé N. popírají. „Psa jsme jí skutečně prodali, protože se k němu krásně měla, pusinkovala ho. Jenže později jsme zjistili, že její předchozí pes zemřel, protože mu odmítla zaplatit drahé léky, které potřeboval. Pejska jsme proto chtěli zpátky. Manžel tam dojel, dal jí tisíc korun a psa odvezl, rozhodně jí nic neodcizil,“ oponuje Marie N. „Žádné peníze mi nedali. Navíc mě pejsek nestál jen tisíc korun, ale protože byl plný škrkavek, pozvracel mi povlečení a noční košili, vše jsem musela vyhodit. A hlavně se nám stýská, celé noci brečím,“ říká nešťastná žena.

Případem už se zabývá i policie, která ale žádné obvinění proti konkrétní osobě nevznesla. „Věc je šetřena jako přestupek proti majetku, za což hrozí pokuta do 15 tisíc korun,“ uvedla domažlická policejní mluvčí Vladislava Čejková.