Soudní kauza, týkající se kdysi slavné klatovské firmy, odstartovala roku 2014. Podle obžaloby, která tehdy zazněla u klatovského soudu, Komora coby většinový vlastník společnosti v době, kdy se masokombinát dostal do finančních problémů, vyvedl přes další své firmy nemovitý majetek společnosti a připravil tak věřitele o miliony. Za zločin poškození věřitele mu hrozil až osmiletý trest odnětí svobody.

Před senátem klatovského soudu Komora ale vinu odmítl. „Podle svého přesvědčení jsem žádný trestný čin nespáchal,“ řekl s tím, že prodej majetku byl jedinou možností, jak uspokojit věřitele. Pak přišla plejáda různých rozsudků. V březnu 2015 poslal Komoru klatovský soud na čtyři roky do vězení, když předseda senátu Jan Kasal v odůvodnění mimo jiné uvedl, že prodejem vybavení byl klatovský masokombinát prakticky zlikvidován.

Komora se ale odvolal a plzeňský krajský soud rozsudek zrušil a případ vrátil k projednávání do Klatov. Tam napodruhé zazněl zcela odlišný verdikt než poprvé – okresní soud Komoru zprostil obžaloby. Následovalo odvolání státní zástupkyně a přesun případu do Plzně, odkud se ale opět vrátil k projednávání do Klatov. Napotřetí klatovský soud Komoru uznal vinným, nikoli však z poškození věřitele, ale z porušení povinnosti při správě cizího majetku z nedbalosti. Komora dostal osmnáctiměsíční trest, podmíněně odložený na dva roky. Následovalo další odvolání. Potřetí ale už krajský soud případ nevracel do Klatov, nýbrž sám udělal tečku za causou z let 2009 a 2010.

„Za zločin poškození věřitele byl obžalovaný, který způsobil věřitelům společnosti Šumavský masokombinát škodu ve výši nejméně 15 milionů korun, odsouzen k trestu odnětí svobody v trvání tří let, jehož výkon byl podmíněně odložen na zkušební dobu v trvání dvou let. Poškození se odkazují se svými nároky na náhradu škody na řízení ve věcech občanskoprávních,“ informoval Deník ve čtvrtek mluvčí plzeňského krajského soudu David Ungr.

Jeden z kontejnerů, které v Klatovech zapálil 1. dubna žhář.
O Velikonocích řádil v Klatovech žhář