Miškovič byl obviněn z toho, že v blíže nezjištěné době od října 2019 do května 2022 si dosud nezjištěným způsobem obstarával drogy marihuanu a kokain. „Ty pak u sebe po určitou dobu přechovával a následně na dosud nezjištěném místě u silnice mezi Nýrskem a Svatou Kateřinou či ve svém bydlišti bez povolení Ministerstva zdravotnictví opakovaně za účelem majetkového prospěchu předal dalším osobám,“ uvedla v obžalobě státní zástupkyně.

Jednomu muži prodal nejméně v deseti případech marihuanu, a to celkem 1 115 gramů, kdy za jeden gram platil 5 eur, a 1 gram kokainu, celkem tak získal 5 575 eur za marihuanu a 90 eur za kokain. Dalšímu muži pak dal marihuanu výměnou za pivo a třetímu prodal v patnácti případech 500 g marihuany za 2 500 eur.

Byl tak obviněn ze zločinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy.

Miškovič se ke svému činu u soudu doznal. „Souhlasím s tím, co je napsané v obžalobě,“ řekl a uzavřel se státní zástupkyní a obhájkyní dohodu o vině a trestu. Ta byla následně schválena. „Obžalovaný je vinen a odsuzuje se k 26 měsícům odnětí svobody s odkladem na tři roky a k peněžitému trestu ve výši devadesáti denních sazeb, která činí 600 Kč, čili 54 000 Kč,“ vyřkl trest soudce Jan Kasal.

Rozsudek je pravomocný.