Jako dítě, které přistihli při nepravosti a které to už nikdy neudělá, se tvářil Petr Osman (39) ze Sušice, když vloni koncem října stanul před klatovským soudem, kde se spolu s Miroslavem Zámiškou zpovídal z výroby a distribuce drog. Jenže od líčení uplynul pouze týden a policie Osmana znovu přistihla přímo „v akci“. Skončil ve vazbě a tento týden znovu před soudem.

„Od září do počátku listopadu neoprávněně vyrobil za pomoci chemikálií a předmětů, zajištěných policií při kontrole, pervitin, který použil pro sebe a nejméně v deseti případech ho bezúplatně předal 22letému muži,“ uvedla v obžalobě státní zástupkyně Libuše Jakubcová.

„Beru drogy – marihuanu, pervitin, LSD. Vše dostávám zdarma. Od Osmana jsem pervitin také dostal, bylo to maximálně desetkrát,“ přiznal před soudem mladík, který s Osmanem žije ve squattu v bývalých kasárnách a kterému do řeči moc nebylo. „Petr je můj kamarád,“ vysvětlil.

Osman vypadal po příchodu ke klatovskému soudu spokojeně. Ve vazbě přibral několik kilogramů a na Borech zřejmě nijak netrpí. Podle posudku z věznice chodí hrát kulečník a šipky a navštěvuje čtenářský kroužek. Před soudem ale čtrnáctkrát trestanému muži do řeči nebylo, odmítl vypovídat. Při výsleších policistům ale přiznal, že pervitin skutečně vyráběl a svému mladému kamarádovi, který také nepracuje, ho několikrát věnoval.

Soudkyně Kateřina Sedláčková poslala Osmana na čtrnáct měsíců do věznice s dozorem, pobude tam ale zřejmě déle. Brzy ho čeká další rozsudek za již zmíněnou výrobu drog na Sušicku od počátku května do konce. Pervitin mělo od něj a Zámišky dostat nejméně šest lidí, jednomu z nich bylo teprve 16 let.