Okamžik hrůzy prožila v úterý večer po otevření svého bytu žena bydlící v domě s pečovatelskou službou v klatovské Masarykově ulici. V kaluži krve našla svého 39letého syna.

„Byl to pro ni šok, když otevřela dveře svého bytu a za nimi ležel její vlastní syn s prostřelenou hlavou a vedle něj ležela pistole. Hned jsme zavolali záchranku. Těžko říct, jak dlouho v bytě byl, nikdo ze sousedů nic neslyšel,“ řekl Deníku ženin přítel, který ji doprovázel do jejího bytu. „Byl to moc šikovný kluk, těžko říct, co ho k tak hroznému činu vedlo. Slyšel jsem, že měl problémy finančního rázu,“ dodal.

„Muž na místě ležel zřejmě delší dobu, přivolaná lékařka tak mohla pouze konstatovat smrt,“ uvedla mluvčí Zdravotnické záchranné služby Plzeňského kraje Lenka Ptáčková.

Podle policie jde s největší pravděpodobností o sebevraždu, to však musí potvrdit nařízená soudní pitva. „Zda měl muž zbraň v legálním držení i další okolnosti případu jsou předmětem dalšího šetření,“ řekla Dana Ladmanová z klatovské policie.

Epidemii sebevražd na Klatovsku, která se spustila již vloni, se tak stále nedaří zastavit. Klatovan je již třetím, kdo si letos sáhl v okrese na život. Před ním se oběsili 84letá důchodkyně z Nýrska a 47letý muž ze Sušicka.

(ng, ki)