Objevil shořelé auto, v němž se nacházelo lidské tělo.

„Nález nám oznámil zaměstnanec městského úřadu na Domažlicku. Uvedl, že pracovník úřadu nalezl při sekání trávy v prostoru lesního porostu na Poběžovicku vrak ohořelého vozidla značky Škoda Fabia, v němž bylo nalezeno torzo ohořelého lidského těla. V současné době policie pátrá po totožnosti mrtvoly a příčině smrti. Ve věci byla nařízena soudní pitva a vyžádány znalecké expertízy. Další informace s ohledem na probíhající vyšetřování nebudou zatím zveřejněny,“ uvedla k případu domažlická policejní mluvčí Vladislava Čejková.


„Byl jsem na cestách, mně to volali telefonem. Člověk, který u nás udržuje cyklostezky, jel s traktorem opatřeným sekacím zařízením a uviděl shořelé auto. V první chvíli si prý pomyslel: Další vrak, co tady někdo pohodil. Za původce ´černé skládky´ považoval jistou skupinu obyvatel a řekl si, že až se vrátí do Bělé, vše na radnici ohlásí. Dojel až na konec trasy, na Pleš. Tam mu na sekačce něco prasklo, neměl signál, takže se musel vrátit,“ vyprávěl Deníku podrobnosti o nálezu starosta Bělé Libor Picka.

Podle jeho slov si pracovník těla v autě všiml až při zpáteční cestě a vše oznámil tajemníkovi úřadu, který zalarmoval policii.


„Vrak byl převezen do areálu našeho územního odboru policie v Domažlicích. V nejbližších dnech bude provedena soudní pitva osoby, jež se nacházela při požáru v autě. Bude se zjišťovat ze vzorku DNA, zda se skutečně jedná o majitele vozu, který je policii znám,“ zakončila mluvčí Čejková s tím, že pitva a expertiza shořelého vozu by měly objasnit, zda přichází v úvahu sebevražda či se jedná o cizí zavinění smrti.