Neštěstí se stalo vloni 15. srpna dopoledne, kdy do Sušice přijel Bruml s Renaultem Master.

ŽENU NEVIDĚL

„Jako každý den jsem tam vezl zásilky. Balíky jsem měl doručit do slepé ulice, 50 až 60 metrů od hlavní silnice. Protože mi situace nedovolila na dané místo zajet popředu, rozhodl jsem se tam zacouvat. Dal jsem blikačky, počkal, až přejedou auta, zatroubil a začal couvat. V pravém zrcátku jsem viděl, že tam nikdo není. Po několika metrech ale na mě lidé začali mávat a gestikulovat, a tak jsem zastavil a šel se podívat, co se děje,“ popsal soudu dění Bruml,. Doplnil, že ke svému zděšení našel pod autem ležet mezi nápravami místní seniorku. Ihned jí zavolal na pomoc záchrannou službu a vlezl k ní pod auto. Podle jeho slov s ním komunikovala, stěžovala si na bolest nohy a ruky.

POZŮSTALÍ CHTĚJÍ CELKEM PĚT MILIONŮ

Pomoc dorazila během několika minut. Stav Sušičanky byl ale velmi vážný, utrpěla řadu zranění. „Byla letecky transportována do Fakultní nemocnice Plzeň, kde o dva dny později zemřela,“ uvedla v obžalobě státní zástupkyně, podle níž je na vině Bruml, který porušil povinnosti řidiče. To si ale obžalovaný nemyslí. „Myslím, že jsem udělal vše, co jsem měl,“ řekl soudu.

Líčení bylo odročeno na říjen, kdy bude mimo jiné vyslechnut soudní znalec. Brumlovi hrozí za usmrceníz nedbalosti až šest let vězení.

Pozůstalí po něm navíc požadují bezmála pět milionů korun, pojišťovna dalších 192 tisíc korun.