Klatovský soud potrestal 48letého Slováka Roberta M., který při sporu vytáhl nelegálně držený browning a hrozil, že soka zastřelí.

Incident se odehrál vloni v listopadu, kdy k domu na Čachrovsku přijelo auto. Vystoupil z něj spolujezdec, kterým byl Robert M., žijící nedaleko. Ten vzal do rukou dovezený krumpáč a začal vykopávat zabudovaný zpomalovací práh na místní komunikaci. „Na místo přišel zde pobývající třicetiletý muž, kdy mezi muži začala slovní rozepře. Po chvilce se dostavil i majitel domu, který držel v ruce legálně drženou střelnou zbraň, se kterou na muže namířil s tím, aby svého konání zanechal. Osmačtyřicetiletý muž vyjmul svoji nelegálně drženou zbraň a taktéž namířil na majitele s výhrůžkou újmy na zdraví,“ popsala konflikt, který pak ještě vyvrcholil rvačkou, klatovská policejní mluvčí Dana Ladmanová.

Robert M., který po incidentu nadýchal přes dvě promile, již byl potrestán klatovským soudem. Za nebezpečné vyhrožování a nedovolené ozbrojování mu byl podle informací Deníku uložen roční trest, který mu byl podmíněně odložen na zkušební dobu dvou let. Zároveň státu propadla pistole s příslušenstvím. Trestní příkaz dosud nenabyl právní moci. Pokud by si Robert M. podal odpor, bude nařízeno klasické hlavní líčení.

Případ tím ale nekončí, policie prověřuje stále muže s legálně drženou zbraní, který je podezřelý z toho, že Slováka zranil, mimo jiné mu měl zlomit žebra.