Policisté ze Železné Rudy na základě oznámení zjistili porušení opatření nouzového stavu v pátek v restauračním zařízení na Železnorudsku, kde se v danou dobu nacházelo celkem dvanáct osob. „Hosté nepoužívali ochranné prostředky, konzumovali alkoholické nápoje a pokrmy. Po příjezdu policejní hlídky se někteří hosté pokusili místo opustit a z tohoto důvodu byli přivoláni další policisté. Zúčastnění byli vyzváni k použití roušek. Policisté ztotožnili hosty a podrobili je dechovým zkouškám s výsledky měření od 0,65 do 2,65 promile alkoholu,“ uvedla klatovská policejní mluvčí Dana Ladmanová.

Přestupky osob budou postoupeny správnímu orgánu k dalšímu opatření.

Provozovatel restaurace se k pátečnímu dění a hromadnému popíjení odmítl vyjádřit.

Starostu Železná Rudy, kam Špičák spadá, událost mrzí. „Rád bych všechny vyzval a požádal, aby byli zodpovědní a pravidla dodržovali. Chrání tím sebe i ostatní, a jen tak se budou moci naše životy vrátit brzy k normálu,“ vyzval obyvatele starosta Filip Smola.

Podle mluvčí policie jde o první případ porušení v nouzovém stavu v takto velkém rozsahu. Není však prý vyloučené, že se lidé scházejí v menších skupinách a policie se o tom nedozví.