Přestože ji vloni v říjnu „měl jako z praku“, usedl Milan Flachs (25) z Myslíva za volant svého vozu. Když pak spatřil policejní hlídku, zastavil u hospody a skočil si ještě na pivo. Dopil a vzal to domů zadem. Jenže policisté ho stejně chytili, a tak skončil před klatovským soudem. Jen se štěstím unikl vězení.

Měl dvě promile

„Tenkrát jsme s kamarády pili až do poledne druhého dne. Šel jsem si lehnout a probudil se po několika hodinách. Bylo mi hodně špatně, ale když jsem se dozvěděl, že můj dědeček má zdravotní problémy, vydal jsem se tam,“ vypověděl před soudem svobodný otec dvou dětí, kterému prý švagrová slíbila, že zpět bude řídit. Dal si proto několik „vyprošťováků“, jenže z odvozu sešlo, a tak za volant usedl sám. Cestou zahlédl policejní hlídku, ale podařilo se mu zastavit u hospody, aniž by si ho všimla.

V restauraci si namísto kávy či limonády objednal další pivo a po jeho vypití se pokusil dojet domů zadem. Jenže skončil v rukou policejní hlídky, která mu dala dýchnout a poté ho převezla k odběru krve. Při ní bylo zjištěno 1,97 promile alkoholu.
„V životě jsem neřídil opilý. Teď to bylo poprvé a hned mě chytili,“ líčil u soudu Flachs, který se obával nepodmíněného trestu, neboť vloni dostal u tachovského soudu dvouletou podmínku za úvěrový podvod. Nakonec si mohl zhluboka oddychnout, vyvázl s 260 hodinami obecně prospěšných prací a dvouletým zákazem řízení. „Strašně moc děkuji,“ neskrýval radost po vynesení rozsudku, který je pravomocný.

Opilci i bourali

Opilci za volantem se po silnicích na Klatovsku prohánějí i letos. Jen policisté z dopravního inspektorátu přistihli během prvních dvou měsíců 22 hříšníků, kteří „nadýchali“, další opilé řidiče dopadli jejich kolegové z obvodních oddělení. Dalších sedm motoristů na Klatovsku letos havarovalo pod vlivem alkoholu. Přesto opilých řidičů podle Miroslava Šafaříka z klatovského dopravního inspektorátu mírně ubylo. „Je to zřejmě zapříčiněno tím, že je více policistů, a tím, že se lidé obávají dechové zkoušky, která od Nového roku provází všechny kontroly,“ vysvětlil Šafařík.

Měl 3,41 promile

Přestože podle Šafaříka mají přistižení řidiči v sobě méně alkoholu než dříve, stále se najdou motoristé, kteří před jízdou pili více než řádně. Patří mezi ně i 61letý muž z obce na Klatovsku, který byl kontrolován v lednu, když v Korytech řídil Škodu Favorit. „Podle rozboru krve bylo zjištěno 3,41 promile alkoholu,“ uvedla Dana Ladmanová z klatovské policie