Dramatické vyústění měla krátká zpráva z úterní policejní svodky, ve které se píše, že polisté vyhlásili celostátní po ukradeném vozidle Suzuki Samurai. Malého terénního auta, které zmizelo v pondělí po dvacáté hodině z oploceného pozemku u domu v Klatovech, si všimli policisté z plánického obvodního oddělení v úterý krátce po 14. hodině u Kvasetic.

„Pachatel, který zastavil vozidlo na louce, na výzvy policistů nereagoval a s odcizeným vozidlem odjel,“ popsala začátek akce klatovská policejní mluvčí Dana Ladmanová.

Policisté ukradený vůz pronásledovali, ten ovšem nezastavil ani po varovném výstřelu u křižovatky v Nicově a zmizel v terénu.

Pomohl vrtulník

Policisté proto povolali posily. „Na místo se dostavili další policisté, byla přivolána i letecká služba a začala pátrací akce po pachateli i odcizeném vozidle,“ doplnila Ladmanová.

„V úterý odpoledne jsme byli hledat našeho ztraceného psa. Pošťačka říkala, že ho viděla někde u Mochtína. Psa jsme nenašli, tak jsme se vraceli domů a vidíme, jak u Nicova krouží policejní vrtulník. Ještě jsem si dělal legraci, že by se nám hodil k hledání psa,“ divil se ve středu Jiří Maňhal z penzionu Pod Zvonem, který leží přímo na zmíněné křižovatce v Nicově, na které se snažili policisté zastavit prchajícího zloděje varovným výstřelem.

Rychlý úspěch

Pátrání přineslo poměrně rychle úspěch. „Po šestnácté hodině policisté odcizené vozidlo nalezli a následně byl u obce Lovčice zadržen v lesním porostu i pachatel, jedenatřicetiletý muž z Plzně. Podezřelý muž byl převezen do policejní cely,“ popsala úspěšný závěr pátrací akce Ladmanová.