Nehoda byla nahlášena v úterý na tísňovou linku 158. „Na parkovišti u koupaliště v Klatovech couval 26letý muž z Nýrska s vozidlem mazda a měl přední částí vozidla zachytit o 31letého muže z Klatov, který byl u vozidla a spadl na komunikaci,“ popsala nehodu Dana Ladmanová z klatovské policie.

Sražený s dalšími svědky začali podezřelé vozidlo pronásledovat a prostřednictvím linky uváděl policistům jeho pohyb. Řidič ujížděl směrem na Předslav. Policisté se služebním vozidlem jej dojeli a použili výstražné světelné a zvukové zařízení k zastavení vozidla, ale muž nereagoval. Před obcí Nedaničky odbočil na účelovou komunikaci, dále na lesní cestu, kde policisté k zastavení vozidla použili jako donucovací prostředek varovný výstřel. Muž ale pokračoval v jízdě a kvůli závadě na vozidle zastavil a dal se na útěk. Na výzvy policistů znovu nereagoval, proto opět použili varovný výstřel, po kterém zastavil a byl zadržen. Dechovou zkoušku měl negativní, ale test na návykové látky pozitivní na konopí a amfetamin a metamfetamin.

„Muže převezli do zdravotnického zařízení v Klatovech, kde se podrobil lékařskému vyšetření i odběru biologického materiálu. Policisté zjistili, že měl u sebe neznámou krystalickou látku, kterou vydal a bude zaslána k dalšímu zkoumání,“ poznamenala Ladmanová.

Řidič byl poté převezen do policejní cely. Navíc bylo ale zjištěno, že to není žádný „andílek“. Muž má podle čtyř rozsudků soudů v Klatovech a Tachově vysloven zákaz řízení motorových vozidel. „Muž byl soudem odsouzen a měl počátkem září nastoupit do výkonu trestu odnětí svobody, ale soud rozhodl o okamžitém nástupu. Podezřelý opakovaně porušil zákaz činnosti. Policisté muže převezli do věznice. Policie ve věci zahájila úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání,“ uzavřela Ladmanová.