Vše začalo tím, že hlídka v noci ze soboty na neděli stavěla za obcí Hejná nedaleko slavného hradu Rabí VW Golf. Řidič sice zastavil, ale pak nepředložil doklady, potřebné k řízení vozidla, naopak dupl na plyn a začal ujíždět.

„Svou nebezpečnou jízdou ohrožoval bezpečnost silničního provozu. Řidič nereagoval na výstražné znamení k zastavení a ujížděl směrem na Soběšice. Do pronásledování byli zapojeni i policisté z dalších oddělení. Před obcí Mačice policisté vytvořili se služebním vozidlem zátaras, který řidič s golfem objel, v silničním příkopu poškodil olejovou vanu, vrátil se zpět na silnici a dále ujížděl,“ popsala Dana Ladmanová z klatovské policie. Právě rozlitý olej na silnici zkomplikoval policistům pronásledování. Řidiče nezastavily ani varovné výstřely ze služební zbraně, dále pokračoval v agresivní jízdě. Nakonec se mu podařilo ujet, pronásledované vozidlo bylo nalezeno u obce Mačice bez řidiče.

close Řidič ujížděl policistům. info Zdroj: PČR zoom_in

Toho policisté okamžitě začali hledat. „V rámci pátrání byli požádáni o spolupráci i policisté na Prachaticku, kde muž pobývá. Podezřelý čtyřicetiletý muž byl vypátrán na Vimpersku a byl předvolán k podání vysvětlení a provedení dalších úkonů na obvodní oddělení v Horažďovicích,“ informovala Ladmanová s tím, že žádný přísný trest ale šoférovi nehrozí. Je podezřelý jen ze spáchání přestupků, které budou předány správnímu orgánu.