Tápal totiž ve své sexuální orientaci a své rodině nedal žádnou zprávu o tom, kam jede. Police hocha našla v Praze a celý případ skončil u soudu. Starší muž je teď obviněn ze sexuálního zneužívání.

To je jeden z případů internetové kriminality, který v poslední době řeší policie v Plzni. "Nebezpečí číhá všude, tedy i na internetu. Obzvláště mladší ročníky dnes hojně navštěvují různé sociální sítě a toho bohužel využívají někteří podvodníci," řekla policejní mluvčí Martina Korandová.

"Je pravda, že několikrát za týden si projedu stránky, kam naše Hanča kouká. Jen tak pro jistotu. Hodně jsem v televizi viděla, co všechno se může stát a mám o ni strach," řekla o své dvanáctileté dceři maminka Romana Jitrná.

"Největší strach mám z toho, aby se náš syn nepřipojoval na porno stránky," tvrdí pro změnu Jarka, maminka třináctiletého Jarouška.

Policie proto rodičům nabízí několik rad. "V první řadě by měli rodiče, kteří mají doma menší ratolesti, umístit počítač do společné místnosti, aby občas mohli zkontrolovat, jaké stránky dítě navštěvuje," vysvětluje mluvčí Korandová. Jednou z dalších důležitých věcí je, aby potomci věděli, jaké údaje mohou zveřejnit.

Na profilu by děti neměly zveřejňovat své osobní údaje jako je adresa bydliště, číslo mobilního telefonu nebo věci, které by ostatní mohli zneužít. "Rodiče by měli děti naučit komunikovat jen s osobami, které znají osobně. Měli by jim vysvětlit, že ne vždy je ta osoba, za koho se vydává," dodala Korandová.

Děti jsou totiž důvěřivé a může se stát, že když je nějaká neznámá osoba po čase požádá o schůzku, toto pozvání přijmou. "V případě, že by se někdo i přes varování rozhodl sejít s neznámou osobou, neměl by chodit sám," upozorňuje Korandová.