Vilímce začal bít pěstmi do hlavy a horní poloviny těla poté, co v něm poznal politika za ODS. „Z jeho nadávek vím, že šlo o politicky motivovaný čin. Vylil si na mně vztek, protože mluvil o tom, že byl okraden a vinu dával mimo jiné občanským demokratům,“ potvrdil Deníku Vilímec.

Agresora prý nikdy předtím neviděl a nic podobného za 19 let v politice zatím nezažil. „Byl opilý, ale ne tolik, aby nevěděl, co dělá. Komunikoval se mnou,“ tvrdí Vilímec.

Potyčka se stala kolem půl desáté večer přímo v centru města v Prešovské ulici po ukončení regionálního sněmu strany. Na něm se rozhodovalo o krajské kandidátce ODS do předčasných podzimních voleb do Parlamentu ČR. „S tím to ale určitě nesouvisí,“ tvrdí politik přesto, že výsledky hlasování na pondělním sněmu pro něj v podstatě znamenají konec politické kariéry. Přestože se podle svých slov pokusil obsadit třetí, a tedy volitelné místo na kandidátce, po tajném hlasování získal až desátou pozici. A ta je prakticky nevolitelná. Vilímec odmítá i spekulace, že by ho někdo napadl kvůli tomu, že poté, co se dostal do parlamentu, odmítl opustit místo vícehejtmana přesto, že to před volbami sliboval. „Nemyslím, že bych někomu seděl na židli,“ podotkl Vilímec.

I když incident vidělo v Prešovské ulici několik lidí, nikdo se bitého muže nezastal. Napadení nezaznamenaly ani policejní kamery. „Přímo v Prešovské ulici žádná není, nejbližší je na náměstí Republiky. Ta sice dokáže do Prešovské ulice nahlížet, ale celou ji neobsáhne,“ prohlásil radní města pro bezpečnost Karel Paleček (ODS). Potvrdil, že pondělní útok proto není nikde zaznamenán. Rovněž policejní mluvčí Michaela Altmannová uvedla, že žádné podobné napadení policie nevyšetřuje.

Vilímec sám totiž útok policii vůbec neohlásil. „Když jsem utržil několik ran a viděl jsem, že agresor má zjevnou převahu, slíbil jsem mu, že pokud mě nechá být, nebudu to nikde hlásit,“ přiznal poslanec. Zda to udělá dodatečně, prý dosud zvažuje. Po rvačce, v níž se bránil, má řadu zhmožděnin zejména v obličeji. Lékařskou pomoc vyhledal a z pohotovosti na Denisově nábřeží byl poslán do fakultní nemocnice. „Rentgen ale žádnou zlomeninu neukázal. Teď jsem v domácím ošetřování,“ potvrdil Vilímec.

Útočník měl podle Vilímce vysokou a poměrně urostlou postavu a mohlo mu být kolem 45–50 let. I proto se prý do potyčky raději nevložil nikdo z kolemjdoucích. „Byl určitě o hlavu vyšší než já a dobře fyzicky vybaven. Nakonec se sám divím, že jsem z toho vyšel poměrně dobře. Zachránilo mě zřejmě to, že jsem se s ním stále snažil mluvit. Říkal jsem mu, že já osobně za jeho problémy nemohu a musí si je vyřídit s tím, kdo mu je způsobil. To nakonec uznal,“ uzavřel incident Vilímec.