Znásilnil Karel Špeta (30) z Horažďovicka 23letou Slovenku ve chvíli, kdy opilá zvracela na WC tamního hotelu a nemohla se bránit, jak tvrdí ona, nebo byl sex z obou stran dobrovolný a chtěný, jak tvrdí on? To je otázka, kterou se teď začal zabývat klatovský soud.

Podle obžaloby využil voják z povolání vloni v září mezi půlnocí a ránem silné opilosti ženy. „V době, kdy zvracela na WC, jí stáhl kalhoty a kalhotky a vykonal na ní přes její protesty soulož,“ řekla v obžalobě státní zástupkyně Libuše Jakubcová. „Slečnu jsem neznásilnil, šlo o oboustranně chtěný sex,“ prohlásil hned na úvod Špeta.

V osudný den popíjel s kamarády a poté se vydali na diskotéku, kde potkali tři dívky ze Slovenska. S nimi se bavili, popíjeli a poté se vydali k domovu. S jednou z dívek nakonec Špeta skončil v hotelu, kde bydlela. Na pokoj jít nemohli, protože nemohla najít klíče, a tak si sedli na sedačku na chodbě.

„Tady jsme se vzájemně začali vzrušovat, sahali jsme si i na přirození. Jenže tam chodili lidé, tak mě napadlo, že bychom se mohli přesunout na WC. Tam došlo k aktu. Rozhodně to ale chtěla, vypadala spokojeně. Pak jsme se oblékli, ona usnula na té sedačce na chodbě a já šel za svou přítelkyní. Za to se stydím,“ řekl Špeta, jehož prý proto šokovalo, když se od policie dozvěděl, že je vyšetřován pro znásilnění.

Způsobilo mu to velké problémy v zaměstnání i ve vztahu. „Vůbec jsem nečekal, že se něco takového může stát, vždyť to bylo dobrovolné. Myslím, že znásilnění ohlásila proto, že k tomu byla donucena svým údajným přítelem,“ prohlásil Špeta.

Vyjádření dívky, která znásilnění oznámila a která podle několika svědků i obžalovaného nemá v Horažďovicích právě nejlepší pověst, soudní senát v čele s Markem Poláčkem neslyšel, neboť se jí nepodařilo doručit předvolání. V Horažďovicích už cizinka nepracuje, a tak bude její hledání zřejmě komplikované. Soudní líčení proto bylo odročeno.

V případě uznání viny hrozí Špetovi až osmiletý nepodmíněný trest.