Nečekaný dárek jim přichystal 48letý muž z Horažďovic, který se dostavil na tamní obvodní oddělení a sám od sebe se přiznal, že se svými kumpány spáchal téměř padesátku krádeží ve třech okresech, při nichž se celková škoda blíží tři čtvrtě milionu korun. Aby usnadnil vyšetřování, vedl si podle informací Deníku dokonce zápisník.

Muž z Horažďovic policistům řekl, že v době od dubna 2010 do dubna 2011spáchal téměř padesátku krádeží na Horažďovicku, Sušicku, Nepomucku a Strakonicku. Na zlodějské výpravy se s ním  měl nejčastěji vydávat 53letý kamarád z nedaleké obce, někdy mu ale asistoval i 41letý muž z Tachova či 46letý kumpán z Rokycan. Poberty lákaly především rekreační chaty a chalupy a také areály firem, ale vlezli třeba i do stánku na fotbalovém hřišti. A kradli vše, co jim přišlo pod ruku. Odnášeli si nářadí, potraviny, alkohol, cigarety i další věci, které mohli spotřebovat či výhodně prodat. Rádi také kradli propanbutanové lahve či motorovou naftu z vozidel. Ne vše ale stačili spotřebovat, policie potvrdila, že šéf party část nakradených věcí dobrovolně vydal.

„Od komisaře již převzal 48letý muž z Horažďovic usnesení o zahájení trestního stíhání a byl obviněn z přečinu krádež, porušování domovní svobody a poškození cizí věci. Usnesení o zahájení trestního stíhání převzali i další tři muži," informovala Dana Ladmanová z klatovské policie a dodala, že odcizením věcí a poškozením zařízení vznikla škoda 676 tisíc Kč.

V případě odsouzení může muž, jenž se dobrovolně vydal do rukou spravedlnosti, strávit za mřížemi až osm let.