Zvídaví strážci zákona při prohlídce tuto nelegální pěstírnu objevili a místo sklizně tak „zahradníka“ nejspíše brzy čeká obvinění z trestného činu a poté i cesta před soud.

„Policisté na obvodním oddělení v Plánici přijali oznámení o krádeži finanční hotovosti v rodinném domě nacházejícím se v obci na Plánicku. Neznámý pachatel v době od 21. do 22. listopadu tohoto roku vnikl do objektu, kde odcizil finanční hotovost přesahující dvacet tisíc korun. Policisté případ prověřují pro podezření ze spáchání přečinů krádež a porušování domovní svobody,“ uvedla Dana Ladmanová z klatovské policie.

Dodala, že policisté při ohledání místa zjistili, že v další obytné části domu muž pěstoval třicet rostlin konopí, které zajistili a předali ke znaleckému zkoumání. Policie ve věci zahájila úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu nedovolené pěstování rostlin obsahujících omamnou nebo psychotropní látku. „Tento případ dále prověřují policisté z oddělení obecné kriminality,“ řekla Ladmanová s tím, že obvinění dosud nepadlo. Čeká se právě na vyjádření znalců ohledně množství a kvality drogy.

O tom, že za pěstování konopí mohou padnout i poměrně tvrdé tresty, se přesvědčil i mladík z nedalekých Běšin, jenž měl doma v pěstírně tři sta rostlin. Dostal osm let nepodmíněně, odvolací soud mu nyní trest snížil na 4,5 roku.