Nyní již policejní komisař proti oběma mužům, kteří uvedené činy spáchali, zahájil trestní stíhání. Jednomu hrozí trest odnětí svobody na dva roky až deset let, druhému jeden rok.

„Domažlickým kriminalistům ze speciálního toxi týmu se podařilo na podzim loňského roku odhalit pěstírnu konopí, která se nacházela v prostorách a přilehlých objektech jednoho z rodinných domů v menší obci na Klatovsku. V rámci domovní prohlídky policisté nalezli a zajistili přes 180 rostlin konopí různé velikosti a další komponenty pěstírny, kdy rostlinný materiál zaslali ke znaleckému zkoumání. Po jeho vysušení se jednalo téměř o 4 360 gramů sušené rostlinné drti," uvedla policejní mluvčí Barbora Šmaterová.

Pavel Oudes u Okresního soudu v Klatovech.
Budu horší než střelec z fakulty, hrozil podnikatel. Vyvázl s podmínkou

Z pěstování konopí za účelem další distribuce byl obviněn šestačtyřicetiletý muž z Klatovska. Vyšetřovatel z oddělení obecné kriminality Domažlice proti němu zahájil trestní stíhání ze spáchání zvlášť závažného zločinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy spáchaného ve formě pokusu a může tak být odsouzen odnětím svobody na dva roky až deset let.

V polovině měsíce listopadu loňského roku v nočních hodinách kontrolovali domažličtí policisté v Domažlicích třiadvacetiletého muže z Plzeňska. „Při kontrole u něj nalezli v zavazadlovém prostoru osobního vozidla v igelitové tašce téměř 250 gramů rostlinné sušiny konopí. Muž policistům igelitovou tašku s marihuanou dobrovolně vydal a tato byla následně odeslána ke znaleckému zkoumání na odbor kriminalistické techniky a expertiz Plzeň," sdělila Šmaterová.

Anatolii Palchei (vlevo) a Dmytro Korniev u klatovského soudu.
Opilí cizinci surově zbili muže, kopali do něj. Od soudu odešli bez trestu

Na základě výsledků znaleckého zkoumání a dalších zajištěných důkazních materiálů tak policejní komisař z oddělení obecné kriminality Domažlice zahájil trestní stíhání dotyčného muže, proti kterému vznesl obvinění ze spáchání přečinu přechovávání omamné a psychotropní látky a jedu. V případě uznání viny hrozí za takový čin obviněnému trest odnětí svobody až na jeden rok.

Problematice na úseku omamných a psychotropních látek, jejich nedovolené výrobě, držení, pěstování a šíření se i nadále budou zabývat domažličtí kriminalisté, a to nejen z nově zřízeného speciálního toxi týmu, ale i ostatní policisté v rámci celé územní působnosti.