Další případy okradených stařenek z prosince a února se jim ale zatím objasnit nepodařilo.

„Pro trestný čin krádeže je stíhán 19letý muž z obce u Klatov. Dne 13. srpna loňského roku v Klatovech v Nádražní ulici důchodkyni, ke které přistoupil zezadu, vytrhl kabelku z levé ruky a z místa utekl. V kabelce měla poškozená žena peněženku s finanční hotovostí, osobní doklady, mobilní telefon, deštník a brýle. Pachatel způsobil škodu ve výši 4 650 Kč,“ informovala Dana Ladmanová z klatovské policie.

Obdobné tři případy se v Klatovech staly před vánočními svátky. Nejprve v polovině prosince zaútočil neznámý násilník na 70letou stařenku, které zezadu uchopil nákupní tašku a chtěl jí ji vytrhnout z ruky. Žena se pokusila tašku držet, ale pachatel za ni silně zatáhnul a žena spadla na zem. Při pádu stařenka utrpěla zranění a musela být sanitou převezena k lékařskému ošetření do Klatovské nemocnice. O několik dnů později se během několika hodin stala v Klatovech hned dvě přepadení. „Šla jsem domů od lékaře, sotva jsem se belhala o hůlce. Nikoho jsem neviděla, když najednou jsem ucítila škubnutí.

Myslela jsem, že mě za ruku chytil pes, ale když jsem se otočila, viděla jsem mladého muže, jak s mojí kabelkou utíká kolem novinového stánku směrem k nádraží. Musel se ke mně potichu přiblížit zezadu, vůbec jsem ho neslyšela,“ popsala Deníku přepadení 75letá seniorka, která utrpěla šok, z něhož se nemohla dlouho vzpamatovat. Pouhé dvě hodiny poté poberta přepadl další ženu, které také vytrhl kabelku z ruky a utekl.

Další dvě ženy byly přepadeny letos počátkem února. Zatímco první přišla o tašku i s peněženkou a doklady, druhá měla štěstí. Náhodný svědek totiž pachatele chytil a vzal mu kradenou peněženku. Poberta ale poté utekl.

Zda mohou mít tyto případy souvislost s obviněným mladíkem, který je podle informací Deníku v současné době v léčebně kvůli své závislosti na omamných látkách, nechtěla policie komentovat. „Tyto případy nadále šetříme,“ uvedla pouze Ladmanová.