Klatovská policie k případu mlčí, Deníku se však podařilo zjistit, že po dvouměsíčním vyšetřování začala ženu v těchto dnech stíhat pro výtržnictví a ublížení na zdraví.

Jak již Deník informoval, se ženou byly už dlouho problémy v obou školách, kde má své potomky. Učitele, kuchařky i další hrubě urážela, před dvěma měsíci ale poprvé sáhla k fyzickému násilí. Nejprve od ní dostala facku pedagožka, která učí jejího syna, o pár dnů později řádila jako smyslů zbavená v další škole poté, co ji učitelka dohlížející v jídelně upozornila, aby nechodila dovnitř, ale počkala na dceru venku.

„Ona začala paní učitelku napadat. Další učitelka běžela pro mne a já, protože jsem věděla, že to nebude legrace, jsem okamžitě volala městskou policii. Když jsem tam přiběhla, ona kopala do pana učitele. Když mě uviděla s telefonem v ruce, tak se na mě vrhla. Zaútočila i na třetí učitelku. Když se zraněná kolegyně sesunula k zemi, vrhla se opět na mě. Držela mě pod krkem a mlátila mě přes hlavu,“ vylíčila Deníku události ředitelka, které se poté, co ji matka žačky pustila, aby zaútočila na někoho dalšího, nakonec podařilo přivolat policisty. „Před jejich příjezdem jsem měla štěstí ještě jednou, když rozbila vchodové dveře. Kdyby sklo nedržela samolepka, měla bych vše v obličeji,“ dodala pedagožka, která stejně jako někteří její kolegové vyvázla s modřinami a podlitinami.

Na místo ale museli vyjet i záchranáři. „Jednu ženu jsme s poraněním hlavy a ruky převezli na chirurgii do sušické nemocnice,“ řekla Deníku krajská mluvčí zdravotnické záchranné služby Lenka Ptáčková.

Útočnice po činu skončila na psychiatrii Klatovské nemocnice, ale vzhledem k tomu, že ji nyní policie začala stíhat, se dá předpokládat, že brzy stane před soudem. Za ublížení na zdraví může být potrestána odnětím svobody na šest měsíců až tři léta.