Sušická nemocnice je zvláště v posledním období velmi horkým tématem, o její budoucnost se svádějí velmi tvrdé boje, a tak je policie na vyjádření velmi skoupá. „Policisté na Klatovsku přijali oznámení ve věci zanedbání lékařské péče, ke které mělo údajně docházet ve zdravotnickém zařízení. Policisté zahájili úkony trestního řizení směřující k prověření a objasnění skutečností důvodně nasvědčujících, zda došlo ke spáchání trestného činu,“ konstatovala pouze Dana Ladmanová z klatovské policie. Jakékoli bližší informace ale odmítla uvést. Podle zjištění Deníku v nemocnici zemřel počátkem prosince 78letý muž z Horažďovicka, který měl už v minulosti vážné zdravotní problémy a navíc se nakazil covid-19. V Sušici byl hospitalizován na jednotce intenzivní péče. Na policii se neobrátili pozůstalí, ale podle informací Deníku jedna z nemocničních lékařek. Důvodem údajně bylo, že k dispozici nebyl pro seniora potřebný lékař.

Co se týče Klatovské nemocnice, tak podle zdroje obeznámeného s případem podal trestní oznámení syn 85leté ženy z Domažlicka, která tam byla hospitalizována na jednom z oddělení. Tvrdil, že jí nebyla poskytnuta dostatečná péče. Soudní znalec, který dostal k dispozici veškeré lékařské zprávy, ale ve svém odborném vyjádření uvedl, že seniorka, která potřebovala inzulinovou léčbu, nebyla v žádném případě ohrožena na životě. Nedošlo k žádnému pochybení personálu. Policie proto případ odložila a státní zastupitelství to posvětilo. „Případ jsme přezkoumali a nedošli jsme k závěru, že je třeba dělat nějaká opatření,“ řekla Deníku okresní státní zástupkyně Jiřina Vítovcová.

MUSELI PLATIT

Podobných oznámení šetří policie více, jen výjimečně se ale prokáže, že nemocnice skutečně něco zanedbala. Například v roce 2014 ale pozůstalí zemřelého vysoudili na sušické nemocnici bezmála tři čtvrtě milionu korun. Pochybení se totiž prokázalo u soudu.