„Policisté Plzeňského a Středočeského kraje prověřují v současné době ve spolupráci s vojenskými policisty únos nalezené holčičky,“ sdělila mluvčí policie Martina Zoubková. Školačka je podle informací Deníku z Rokycanska. Odsud ji ve čtvrtek časně ráno unesl zatím neznámý pachatel a zamířil s ní do brdských lesů.

Dívenka je v současné chvíli v nemocnici a zřejmě by neměla mít žádná vážná zranění. Policisté případ prošetřují pro podezření ze zbavení osobní svobody. Stopy údajně vedou do krajské metropole.

"Naši odborníci sestavili s poškozenou dívkou, která už je naštěstí opět volná, identikit pachatele. Jde o muže ve věku kolem 50 - ti let, vyšší hubené postavy, který má zrzavé, krátce střežené vlasy, krátký prošedivělý knírek a na tvářích strniště. Nemluvil česky. Na sobě měl tmavomodrou mikinu a tmavomodré kalhoty. Působil zanedbaným dojmem a měl viditelně špatný chrup. Pohybuje se ve třídvéřovém vozidle nezjištěné značky staršího typu, zřejmě šedé barvy," informovala Deník a požádala o pomoc při pátrání Zoubková.

S ohledem na případ a věk poškozené nemůže policie podávat bližší informace, ale žádá všímavé lidi, aby jí pomohli dopadnout neznámého muže.