„Ve zkráceném přípravném řízení převzali sdělení podezření z přečinu krádež dva muži ve věku čtyřiadvacet a šestadvacet let z Klatov. Ten spáchali částečně samostatně a dílem formou spolupachatelství. Policisté v květnu přijali oznámení o pěti krádežích pečiva a zjistili tyto pachatele,“ uvedla klatovská policejní mluvčí Dana Ladmanová.

V Domažlické ulici v Klatovech u obchodu neoprávněně vnikli do skříně na pečivo, kdy odstranili zámek a odcizili různé pečivo. Škoda vznikla zejména poškozením skříně. Uvedení muži společně kradli ve dvou případech a jednou šlo o pokus.

Starší muž odcizil pečivo jedenkrát a společně s dalším mužem v obchodě čtyři lahve s alkoholem za necelých tisíc korun. Zloději způsobili celkem škodu za 1559 Kč. Muži byli v posledních třech letech za krádeže již trestáni.

První klapka Policie Modrava na Šumavě, začalo natáčení čtvrté řady.
Policie Modrava opět v akci. Pošťačka ale přišla o chalupu

V rámci velmi dobré spolupráce policistů a strážníků ze Sušice se podařilo do necelé hodiny od krádeže zjistit a zadržet dalšího pachatele. Krádež se odehrála v sobotu v 8.30 hodin, kdy muž odcizil tašku s věcmi a přenosným počítačem. Majitelka však byla pohotová a zloděj tak dlouho neunikal. „Ve Volšovské ulici před hotelem si žena přinesla věci k vozidlu, po chvilce se vrátila a zjistila, že jí chybí jedna taška. Poškozená oznámila krádež tašky strážníkům městské policie, kteří zjistili pohyb podezřelého muže na náměstí Svobody a vyrozuměli policisty z místního obvodního oddělení,“ sdělila Ladmanová. Muž měl u sebe odcizenou tašku a policisté jej tak zadrželi. Následně byl předveden na oddělení, kde ve zkráceném přípravném řízení převzal sdělení podezření ze spáchání přečinu krádež. I tento pachatel není, co se týče krádeží, žádným nováčkem.