Podle informací Deníku jde o 28letého muže s bohatou trestní minulostí, který byl dokonce vyhoštěn z Anglie, kde pobýval. Teď se zdržuje na Horažďovicku, brzy by ho ale měla čekat vazba.

„V úterý 17. března krátce po osmnácté hodině na parkovišti u čerpací stanice ve Strakonické ulici přišel muž k uzamčenému nákladnímu vozidlu, v němž seděl řidič. Pachatel vylezl k otevřenému oknu a požadoval vydat 200 Kč, oblečení, naftu a vyhrožoval újmou na zdraví a rukou sevřenou v pěst udeřil řidiče. Poškozený chtěl pomocí vysílačky přivolat pomoc, ale pachatel mu ji vytrhl z ruky a mikrofonem jej několikrát udeřil do těla," popsala loupež Dana Ladmanová z klatovské policie a dodala, že řidiči se nakonec přece jen podařilo na mobilu vytočit tísňovou linku 158. Násilník, když uslyšel policistu, tak vzal nohy na ramena. Dlouho ale neunikal. V pondělí odpoledne, po provedené rekognici, byl zadržen a obviněn ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupeže, za což mu hrozí až desetiletý nepodmíněný trest. Na soud si zřejmě počká za mřížemi. „Podávám návrh na vzetí obviněného do vazby," potvrdila ve středu klatovská okresní státní zástupkyně Jiřina Vítovcová. Soud by o návrhu měl nejspíše rozhodnout ve čtvrtek.

Lupič není žádné neviňátko. Podle informací Deníku policistům přiznal, že pobýval jedenáct let v Anglii, kde se ale opakovaně dopouštěl trestné činnosti a byl za to trestán. Nedávno byl proto deportován zpět do České republiky.