Kontaktoval jej neznámý muž, který mu přislíbil, že mu pomůže s vymáháním pohledávky ve výši čtyři tisíce euro v Německu. Doteď však důvěřivec nemá z pohledávky ani korunu, navíc přišel o svých 32 tisíc korun, které byly odměnou za podvodníkovu práci.


„S podvodníkem se v Praze sešel syn poškozeného a předal mu 25 tisíc korun. Podvodník slíbil, že má zmíněné čtyři tisíce euro u svého kamaráda a že je do pěti minut přinese. Pak ale zmizel,“ popsal případ Josef Švec z okresního policejního ředitelství v Klatovech. Hned následující den se však podvodník poškozenému muži telefonicky ozval a začal se omlouvat, že měl dopravní nehodu a peníze nestačil doručit. Požadoval ale další zálohu, tentokrát ve výši sedm tisíc korun.


„I tentokrát mu poškozený vyhověl, jenže ani tentokrát se slíbených čtyř tisíc euro nedočkal. Muž totiž opakoval to, že peníze přinese za chvíli a na důkaz toho, že mu dotyčný může důvěřovat, mu svěřil svůj mobil,“ pokračoval Švec. Podvodník však nadobro zmizel i s celkovou zálohou 32 tisíc korun. Navíc vyšlo najevo, že poškozenému je jeho mobilní telefon k ničemu, neboť jde o starý nefunkční přístroj.


Policisté varují před podobnými případy podvodníků. Před časem například si jistá žena chtěla přes internetovou adresu nechat přivézt do Čech z Německa ojetý vůz a zaplatila několikatisícovou zálohu, o kterou přišla.