„Ve středu po deváté hodině ráno ji navštívil se svým „super zbožím“. Odmítla jej, ale to podvodníka nezaskočilo, jelikož část jeho plánu už vyšla - dostal se za její vstupní dveře. Okamžitě reagoval dalším výmyslem - požádal o rozměnění dvoutisícové bankovky a ochotná stařenka odešla do ložnice pro uschované úspory a rozměnila mu. Když odcházela uschovat peníze zpět, požádal ještě o sklenici vody,“ popsala policistka Jana Tomková trik zloděje, který využil toho, že ochotná stařenka odložila kabelu s penězi zpět v ložnici a odešla pro pití.

Finance odcizil a utekl. Na místě po sobě zanechal dvě deky, které nakonec seniorku stály 23 tisíc korun. „Případ nyní šetří policisté pořádkové služby z obvodního oddělení Klatovy, kteří jednání zloděje kvalifikovali jako přečin krádeže,“ doplnila Tomková.

Policie všechny starší lidi v regionu varuje, aby žádné cizí osoby nevpouštěli k sobě domů, a to ať mají jakoukoli záminku. Ty bývají různé, ale výsledek stejný – dědeček či babička přijdou o peníze, mnohdy životní úspory. Někteří se z toho zhroutili. Podobných případů přibývá.