Jen několik hodin poté, co před klatovským soudem stanula Eva Biharyová, obžalovaná z okradení stařenky v Defurových Lažanech o životní úspory, udeřili na Klatovsku další podvodníci, jejichž obětí jsou staří lidé.


Jde o muže a ženu, kteří během několika hodin postupně připravili v Sušici, Hrádku a Kolinci důvěřivé starší lidi o více než 42 tisíc korun. Do bytů se vloudili pod záminkou odečtu vodoměrů nebo vrácení přeplatku za elektřinu. „Podvodníci se pohybují v osobním automobilu mercedes stříbrné barvy, registrační značky 8A57891, nejspíše z Ostravska,“ upřesnil klatovský okresní policejní šéf Jan Myslivec.


Muž je ve stáří kolem 40 - 45 let, vysoký 170 - 175 cm, snědší pleti, sportovnější postavy. Byl oblečen v bílé šusťákové oblečení, na hlavě měl čepici. Ženě je asi 18 - 19 let, je tmavé pleti, štíhlé postavy, černých delších vlasů, v jednom případě spletených do copů. Oděna byla také v bílém oblečení. „Zvláštním znamením u ženy je chybějící zub, což je markantní při mluvě. Ve dvou případech mluvili čistou češtinou, ve třetím jakoby ostravským přízvukem,“ doplnil Karel Fořt z klatovského okresního policejního ředitelství, podle něhož dvojice bude měnit jak záminky, s jejichž pomocí se dostává do bytů, tak i oblečení.


„Upozorňujeme všechny občany, aby v jakýchkoliv obdobných případech byli vůči cizím osobám, které se jim chtějí vloudit do bytu, ostražití,“ přidal varování Myslivec. Podle něj se podvodníci pravděpodobně pohybují po celém kraji, teď by mohli být na Plzeňsku.


Jak byste trestali lidi okrádající důvěřivé a často bezmocné důchodce? Napište nám do diskuze.

Žádost policie

Žádáme občany, aby v případě výskytu uvedené dvojice či jejich automobilu podali informaci k jejich zadržení na linku 158, tel. 974334702 nebo na kteroukoliv nejbližší policejní úřadovnu v jejich bydlišti. Děkujeme.