Jak již Deník informoval, výbuch nastal v úterý ráno krátce poté, co vůz zaparkovaný nedaleko autobusového nádraží nastartoval řidič z Klatov. Výbuch značně poškodil kolo a podvozek, i přesto s vozem muž, který vyvázl bez zranění, dojel až na parkoviště na křižovatce ulic Pražská a Dobrovského, kde ho teprve odstavil, a následně přivolal policii. Ta místo uzavřela, evakuovala okolí včetně přilehlého obchodu a poté octavii prohledali přivolaní pyrotechnici. Stejně tak byl prohledán areál, kde výbušnina pod autem explodovala, přičemž byl poničen i sousední vůz.

Případ vzhledem k jeho závažnosti převzali kriminalisté z plzeňského krajského ředitelství, zatím ale uvolnili jen několik základních informací. „Mohu potvrdit jen to, že šlo skutečně o nástražný výbušný systém. Co přesně to bylo, musí zodpovědět až expertizy, jejichž výsledky budou známy za několik týdnů. Až poté také budeme schopni určit přesnou právní kvalifikaci, tedy laicky řečeno to, co pachateli hrozí. Z taktických důvodů se nebudeme vyjadřovat ani k majiteli auta," řekla Deníku krajská policejní mluvčí Ivana Telekešová, která nechtěla komentovat ani to, zda příčinou útoku může být vydírání, spory mezi podnikateli či něco jiného.

Podle informací Deníku vše nasvědčuje tomu, že pod autem vybuchl granát. Octavii sice řídil muž z Klatov, majitelem má ale údajně být plzeňský podnikatel, který však není nijak známý. Tuto informaci ale nechtěl nikdo oficiálně potvrdit.

Kde se auto v areálu vzalo, neví ani majitel sklenářství Josta, které sídlí jen pár metrů od místa výbuchu, Josef Přerost. „S námi to nemělo nic společného, nás rozhodně nikdo nevydírá. Myslíme si, že řidič toho vozu přijel za problémovou nájemnicí, která bydlí ve stejném domě, jako sídlíme my," řekl Deníku Přerost, který přiznal, že zpráva o výbuchu i pohled na to, co způsobil, s ním i jeho kolegy otřásly. „Údajně to byl granát. A viděl jsem na dvoře, co udělal. Kdyby v tu chvíli byl vedle toho auta někdo z nás nebo nějaký zákazník, tak měl rozsekané nohy. Takže pocit to není zrovna nejlepší," dodal Přerost.

Nastražení výbušniny pod auto je na Plzeňsku výjimečné. „S něčím takovým jsme se minimálně za poslední rok v celém kraji nesetkali," dodala Telekešová.