Pětatřicetiletý strážník městské policie v Plzni byl ve svém volném čase na návštěvě v Klatovech. U nádraží ho zaujali dva muži, kteří kolem něj prošli. Po několika minutách jeden z nich kolem něj projel na jízdním kole, ovšem po chvilce se pěšky vracel zpět k nádraží, navíc v jiném oblečení. Došel ke křoví, odkud vzal dámské jízdní kolo. Nasedl na něj a rozjel se, ale při prudkém zabrzdění spadl. Strážník, který byl v civilu, se ho zeptal, kde vzal dvě jízdní kola a zda nejsou ukradena. Muž se poté dal na útěk, ale měl smůlu. Strážník běžel za ním a ještě stihl zavolat policisty, kteří zakrátko podezřelého zadrželi.

Případ se odehrál již koncem června, ale policie ho zveřejnila až nyní, kdy byl 47letý recidivista z Velharticka obviněn z krádeže. „Tři odcizená jízdní kola si převzala majitelka, ale čtvrté pachatel prodal a peníze použil pro vlastní potřebu," uvedla Dana Ladmanová z klatovské policie.

„Takové počiny se od strážníků i mimo pracovní dobu očekávají a my je standardně oceňujeme," reagovala na strážníkův čin mluvčí plzeňské městské policie Jana Pužmanová.