V kůlně za rodinným domem v Nýrsku policie našla dvanáct svázaných svazků konopí v délce od 100 do 140 cm o hmotnosti 1987 g obsahující 11,7 % THC. Suk neoprávně přechovával pro vlastní potřebu množství větší než malé omamné látky konopí, čímž spáchal tím trestný čin ve značném rozsahu. Dle jeho slov bylo vše jen pro jeho potřebu, nechtěl na konopí vydělávat. „Kouřil jsem dříve občas marihuanu, ale nejsem na ni závislý, ani na jiných omamných látkách. Měl jsem si ji vždy od kamaráda, ale pak už jsem si ji nechtěl kupovat, tak jsem si sehnal po internetu semínka a návod, jak se pěstuje, a domluvil jsem se s jedním štamgastem z hospody, jestli bych si mohl u něj něco vypěstovat, protože jsem to nechtěl pěstovat doma u rodičů,“ řekl u soudu Suk.

Na zahradě Miroslava K. vypěstoval tři rostliny, o které se sám staral. Na přelomu září a října rostliny posekal a svázal. „Svázal jsem je a dal na seník, který byl uzamčený. Neměl jsem v úmyslu je prodávat dál. Měly být jen pro mě a na výrobu mastí. Svého činu lituji a už to určitě nikdy neudělám. Už ani marihuanu nekouřím,“ uvedl Suk.

Jiří Suk u klatovského soudu.Zdroj: Deník / Daniela Loudová

Miroslav K., u kterého rostliny pěstoval, u soudu řekl, že ani nevěděl, co u něj Suk chce pěstovat. „Bylo mi to jedno, nestaral jsem se o to. Zjistil jsem to až po čase a řekl jsem, že s tím nechci mít nic společného. Víc jsem se o to nezajímal, ani jsem se na rostliny nechodil dívat, viděl jsem to pak usušené v kolně, ale nezajímalo mě to,“ sdělil Miroslav K.

Soud dal Sukovi výchovný trest. Byl odsouzen na dva roky odnětí svobody se zkušební dobou dvou let. Navíc dostal zákaz užívání jiných návykových látek než alkoholu, jelikož i po výslechu na policii ještě kouřil marihuanu.

Státní zástupce i obžalovaný se vzdali možnosti odvolání, rozsudek je tedy pravomocný.

Ilustrační foto
Kempy na Šumavě lákají na lepší komfort a služby