Podle dostupných informací jí nadával, bil ji a dokonce ji měl polévat ledovou vodou poté, co ji vytáhl z postele. Muž, který byl policií na deset dnů vykázán z domu, se nedostal do konfliktu se svými rodiči poprvé. Před šesti lety hrály v jeho sporu s otcem roli dokonce sekera a nastartovaná motorová pila.

„V obci u Nýrska muž ve věku 57 let z Klatov opakovaně v době od měsíce října loňského roku do současné doby fyzicky a slovně napadal svoji matku. Muž byl policisty z domu vykázán na dobu deseti dnů.  Žena byla v uvedené době ve dvou případech se zraněním ošetřena u lékaře. Muž je podezřelý ze spáchání zločinu týrání osoby žijící ve společném obydlí," informovala bez bližších podrobností Dana Ladmanová z klatovské policie.

Neoblíbený muž

Invalidní důchodce, který měl svoji matku týrat, není mezi lidmi právě oblíben. Podle mnohých je to nezaměstnaný potížista, jenž má často s lidmi konflikty a jenž trápí svoji matku, stejně jako měl dříve problémy se svým otcem. Podle některých navíc pije. To ale jeho matka odmítla. „To není pravda, on nepije, neboť je vážně nemocný," hájila svého potomka seniorka, která do novin události nechtěla komentovat. Přesto Deníku přiznala, že ji syn skutečně napadal. „Uhodil mě, to je pravda. S tou vodou to ale bylo jen jednou. On je jinak hodný," uvedla drobná stařenka, na které bylo vidět, jak je ze všeho zdrcená.

Několikrát také zopakovala, že by udělala lépe, kdyby mlčela. To jí ale vyvraceli známí, kteří ji v době návštěvy Deníku byli utěšit. I podle odborníků tím, že v sobě našla odvahu a informovala policii, možná zabránila mnohem většímu neštěstí. Někdy totiž podobné případy končí i tragicky.

Nastartovaná pila

Není to poprvé, co se konflikty v této rodině zabývají orgány činné v trestním řízení. Před pěti lety stanul před krajským soudem v Plzni v roli obžalovaného dnes již zesnulý manžel nešťastné ženy, který podle obžaloby hodil po svém synovi sekeru a poté na něj vzal nastartovanou motorovou pilu, kterou ho zranil. Za pokus vraždy tehdy 73letému seniorovi hrozilo až patnáct let vězení, nakonec byl ale v plném rozsahu zproštěn obžaloby, neboť se neprokázalo to, co tvrdil jeho syn. Líčení naopak odhalilo, že obětí byl spíše starý pán. Ten soudu řekl, že byl opakovaně napadán a den předtím ho jeho syn bezdůvodně zbil. Proto ho druhý den chtěl motorovou pilou alespoň postrašit, jenže jeho syn na něj vzal sekeru a zbil ho.

Za týrání matky hrozí 57letému muži až osmileté vězení.