Až deset let za mřížemi může strávit pětačtyřicetiletý muž ze Sušicka, který ve středu stanul před klatovským soudem. Muž byl už v roce 1989 odsouzen za pohlavní zneužití pětileté holčičky, prodělal tehdy i ochranou sexuologickou léčbu. Tentokrát podle obžaloby v létě roku 2009 pohlavně zneužil tehdy jedenáctiletou dívku, dceru své družky.

Odhalila to pojišťovačka, která byla v rodině sjednat pojištění a až po návratu do auta zjistila, že zapomněla kabelku. „Šla jsem si proto pro ni zpátky do domu a už jsem na nikoho nezvonila, sama jsem si otevřela vrátka. V otevřených dveřích garáže jsem viděla onoho muže, vedle něj stála dívka. Měla stažené černé kraťasy, takže byla dole nahá, a držela si tričko pod prsy. On měl kraťasy stažené až ke kolenům. Jednu ruku měl v jejím rozkroku a druhou na přirození. Když se na mě podíval, lekl se a chtěl se obléct. Já byla úplně v šoku, Doběhla jsem pro kabelku a chvátala pryč. V autě jsem vše řekla kolegovi,” vypověděla před soudem v předchozím líčení svědkyně, která vše nahlásila známému policistovi. „Svědkyně mi volala a řekla mi, co viděla. Vše jsem předal územně příslušným policistům do Sušice,” potvrdil u soudu policista.

Vinu popírá

Obžalovaný ale jakoukoli vinu popřel. „Malá se jen chtěla vyčurat u garáže a pojišťovačka ji viděla ve chvíli, kdy si stáhla kalhotky. Já jsem se jí ani nedotkl, nebyl jsem ani svlečený,“ hájil se na pohled velmi nenápadný muž, otec tří dětí.

Holčička při výslechu uvedla, že se šla vyčurat ke garáži, ale nikdo ji přitom neviděl, popřela i, že by se jí obžalovaný nějak dotýkal. Podle soudních znalců ovšem nelze brát její slova vážně. Je totiž mentálně na úrovni mnohem mladšího dítěte a je velmi snadno ovlivnitelná. Jinými slovy, verzi o čurání jí mohl někdo říci a ona ji jen tvrdošíjně opakuje.

Verzi obžalovaného potvrdila před soudem jeho družka, matka údajně zneužité dívky. „Slyšela jsem z kuchyně, kde jsem krmila novorozeného syna, jak přítel venku říká dceři, aby nečurala v garáži,” uvedla. V té chvíli se podle ní vrátila pojišťovačka pro zapomenutou kabelku, kterou jí dala. Popřela, že by pojišťovačka byla v šoku, prý měla dobrou náladu a smála se.

Nebyla doma

Podle pojišťovačky, která si prý přesně pamatuje datum, se vše mělo stát koncem července, což matka dívky také odmítla. „V té době dcera vůbec nebyla doma, celý červenec byla u babičky,” vypověděla žena, podle níž se popsaná událost stala až při druhé návštěvě pojišťovačky začátkem srpna. To, že dívka byla celý červenec u ní, potvrdila před soudem i babička.

O tom, že její přítel „měl podobné problémy” i v minulosti matka dívky věděla. „Přiznal mi, že si tehdy „šáhnul”. Ale léčil se a nevěřím, že by teď něco takového udělal. S dcerou o tom mluvíme každý den a ona pláče, že strejda nic neudělal. Kdyby na na ní někdo šáhnul, tak by mi to řekla,” uvedla žena. Připustila ovšem, že si dívka často vymýšlí a nemluví pravdu. Důvodem, proč pojišťovačka obvinila jejího druha z pohlavního zneužití, podle ní může být to, že odmítl nabídku pojistky a ona se „urazila”.

O tom, zda obžalovaný je vinen, by se mělo rozhodnout začátkem prosince, kdy chce soud vyslechnout další svědky.