Už pošesté udeřil pedofil, tentokrát přímo ve Strakonicích. „Včera vpodvečer dvěma dívkám nabízel u sportovní haly svezení,“ uvedla krajská policejní mluvčí Lenka Holická. Dívky vyslechla policie a podle všeho jde o stejného člověka jako předtím.

Předchozí popisy se v mnohém rozcházejí, v něčem je ale shoda. „Je to v přibližném věku 35 až 40 let, výšce 180 až 200 centimetrů. Muž mluví česky a má hnědé krátké vlasy,“ uvedla strakonická policejní mluvčí Jaromíra Nováková. Pět říjnových případů obtěžování dětí z Vodňan, Bavorova a Mutěnic, kdy neznámý muž nabízel dětem cukrovinky a odvoz domů, kriminalisté dále prověřují. „Nyní se zabývají i tím, zda je souvislost s podobnou událostí, k níž mělo dojít v Písku 25. října,“ zmínila se. Pro policii je důležité, aby informace o podobných případecvh byly předány rychle. To zajistí rychlé a objektivní prověření informace.

Únos osmileté dívenky z konce září, kterou měl neznámý muž zavřít do kufru auta, odvézt za obec a nožem jí pořezat nohy, se nepotvrdil. Příběh si dívenka vymyslela.

Doporučení

Rodiče by měli děti informovat o bezpečném chování. Při setkání s cizím člověkem nenavazovat žádnou komunikaci, nic si od nikoho nebrat, nikam s nikým nechodit, co nejrychleji se svěřit rodičům. Důležité je říci pravdu.