Policisté v rámci hlídkové činnosti provádějí namátkové kontroly odlehlých míst na Strážovsku, Sušicku i dalších lokalitách. Dále prověřují mnoho poznatků od občanů o možném výskytu pohřešovaného muže. V sobotu a neděli policisté pátrali na Sušicku, Kolinecku v okolí Velhartic a Horažďovicku u obcí Budětice, Rábí a Žichovice.

"Na základě zveřejněných informací i žádosti policie a rodiny pohřešovaného muže, občané telefonují na tísňovou linku policie číslo 158 a podávají různé informace o pohybu a výskytu muže, který odpovídal jeho popisu. Policisté vyjíždějí na různá místa a od svědků zjišťují, zda se muž v dané lokalitě skutečně mohl pohybovat. Popis pohřešovaného muže byl na Sušicku a Kolinecku předán starostům obcí, kteří informace vyhlásili v místních rozhlasech. O pomoc při pátrání byli požádáni strážníci městské policie v Sušici i zástupci mysliveckých sdružení," uvedla klatovská policejní mluvčí Dana Ladmanová.

Při pátrání po muži neustále spolupracují s policisty i pracovníci Národního parku Šumava. Policisté opakovaně prověřují zdravotnická zařízení a autobusovou dopravu na Sušicku.

Do současné doby se pohřešovaného seniora nepodařilo vypátrat. Pokud muže uvidíte, volejte na linku 158.

Ilustrační foto.
Slovák, který kradl, vytáhl na ochranku nůž, ta se bránila pepřovým sprejem