Obžalovaný Tomáš K. (37) ale většinu věcí uvedených v obžalobě popřel, přiznal jen dva útoky.

Musela se léčit

Tomáš K. podle obžaloby svoji družku, s níž má dvě malé děti, týral v jejich rodinném domku v malé obci už od roku 2017. „Opakovaně ji bezdůvodně nebo kvůli neshodám slovně a fyzicky napadal, bil ji převážně údery pěstí, kopáním, bil ji koštětem, tahal za vlasy a smýkal s ní o zeď. Bití trvalo někdy i dvě hodiny,“ uvedla v obžalobě státní zástupkyně a dodala, že muž svoji družku vulgárně urážel, neoprávněně ji podezíral z nevěry, ničil jí mobilní telefony, bránil jí stýkat se se známými a přáteli, musela mu odevzdávat výplatu.

Vše vyvrcholilo letos v únoru. „Uchopil ji za vlasy, udeřil s ní o zeď a když upadla a zůstala ležet na zemi, kopal ji celého těla včetně hlavy. Dále se jí vyptával na údajnou nevěru a za každou nezodpovězenou otázku ji udeřil dřevěným hranolem všude po těle a říkal jí, že bude mít peklo,“ popsala dění státní zástupkyně s tím, že vše mělo trvat dvě hodiny. Pak ženě spálil telefon v kamnech. O den později měl Tomáš K. matku svých dětí znovu surově zbít. Utrpěla mnohočetná zranění na různých místech těla. U ženy se v důsledku jednání obviněného rozvinula duševní porucha, trpěla poruchami spánku či úzkostmi. Musela být tlumena medikamenty, byla v pracovní neschopnosti.

Ilustrační foto
Opilý řidič naboural, policie u něj v autě našla nelegálně držené zbraně

Přiznal dvě napadení

Obě malé děti, které byly vyslechnuty ve speciální místnosti a jejichž výpovědi byly v soudní síni přehrány, potvrdily, že viděly, jak tatínek mamince ubližuje. „Bil ji, viděl jsem to,“ řekl chlapeček.

Tomáš K. ale u soudu popřel, že by družku roky týral. „Přiznávám dva útoky. Jeden byl před třemi čtyřmi lety, kdy si našla milence, a druhý je ten, co je uveden v obžalobě,“ řekl obžalovaný, který svoji bývalou partnerku vykreslil jako špatnou matku, jež se nestarala o děti a domácnost.

Líčení bude pokračovat v lednu a dá se očekávat, že to bude běh na dlouhou trať, neboť celkem má být vyslechnuto šest svědků a obhajoba trvá i na výslechu čtyř soudních znalců.

Muži hrozí až osm let vězení. Poškozená po něm navíc požaduje úhradu nemajetkové újmy ve výši 250 tisíc korun.

Požár auta v obci Střítež.
Hasiči zasahovali u hořícího auta, mladého muže odvezla záchranka