O incidentu informovali Deník rodiče, kteří se o něm doslechli a mají strach o svoje potomky. Deníku se z různých zdrojů podařilo zjistit, že skupinka pravděpodobně tří mladých Romů zaútočila bezdůvodně na školačku, která si vyjela na kolečkových bruslích, ve sváteční úterý. Na místo museli být přivoláni záchranáři. „Napadená dívka utrpěla několik úderů do břicha a hlavy. Její zranění nejsou závažná, ale musela být po ošetření na místě převezena do Klatovské nemocnice,“ řekl Deníku Michal Šebek z krajské zdravotnické záchranné služby.


Dívka je v nemocnici stále hospitalizována, případem se již zabývá policie. „Mohu potvrdit, že případ, který nám nahlásila matka dítěte, šetříme,“ řekl na dotaz Deníku šéf klatovských kriminalistů Antonín Šmíd s tím, že bližší podrobnosti nyní sdělit nelze.


Obdobný případ zaměstnal klatovskou policii vloni v září, kdy osmnáctiletý Bartoloměj Červeňák bez důvodu brutálně zbil teprve 13letého chlapce. Školák, jehož násilník kopal do hlavy, skončil v nemocnici. Kromě něj Červeňák brutálně napadl i další dva mladíky. Klatovský soud za to poslal Červeňáka na tři roky do vězení.


Případ tehdy vzrušil celou klatovskou veřejnost. Mnozí lidé otevřeně kritizovali jak chování mladých Romů v Klatovech, tak práci tamní policie. Ta proto nyní ihned začala jednat. „Samozřejmě jsme přijali určitá opatření, například jsme v dané lokalitě zvýšili hlídkovou činnost,“ uklidňuje rodiče klatovských dětí Šmíd.