Přinejmenším pochybnosti o jeho vysvětlení ovšem budí fakt, že po nehodě nadýchal více než dvě promile alkoholu. Kromě toho policisté zjistili, že má od letošního října zákaz řízení.

„V sobotu 10. listopadu jel čtyřiatřicetiletý muž z obce na Janovicku s vozidlem Peugeot 308 po komunikaci druhé třídy ve směru od Janovic nad Úhlavou na Klatovy. Ve dvě hodiny v noci za křižovatkou s komunikacemi na Dolní Lhotu a Vacovy měla před vozidlo vběhnout srna a řidič, který chtěl zabránit střetu, strhl řízení vozidla, dostal se do smyku a havaroval vpravo mimo vozovku. Vozidlo se v silničním příkopu převrátilo na pravý bok,“ popsala nehodu klatovská policejní mluvčí Dana Ladmanová.

Přivolaní policisté pochopitelně dali řidiči dýchnout a přístroj naměřil nejdříve 2,00 a při opakovaném měření 2,13 promile alkoholu. „Test na návykové látky byl negativní. Muž souhlasil s lékařským vyšetřením a byl převezen do nemocnice v Klatovech, kde byl proveden i odběr krve. Dále policisté zjistili, že muž má podle rozhodnutí Městského úřadu Klatovy uložen trest zákaz činnosti řízení motorových vozidel od počátku měsíce října letošního roku. Odhadnutá škoda na vozidle činí padesát tisíc korun,“ doplnila Ladmanová s tím, že dotyčný je podezřelý ze spáchání přečinů maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání a ohrožení pod vlivem návykové látky.