„Podezřelá v Klatovech na volně přístupném parkovišti pro služební vozidla policie poškrábala prstýnkem, který měla na prstu, dvě policejní auta. Na jedno vyryla do laku a do reflexních polepů vodorovnou rýhu o délce 170 centimetrů, na druhé vyryla kosočtverec, okolo kterého pak udělala ještě vlnovku,“ popsala policejní mluvčí Dagmar Brožová. Dodala, že dotyčná poté nasedla do svého osobního vozu Škoda Octavia a chtěla odjet.

close Opilá žena poničila v Klatovech dvě policejní auta. info Zdroj: PČR zoom_in Opilá žena poničila v Klatovech dvě policejní auta.

Byla zastavena a kontrolována hlídkou policie. Ta jí při dechové zkoušce naměřila hodnotu 2,56 promile alkoholu. „S ohledem na pozitivní výsledek se žena dobrovolně podrobila lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve. Rozborem vzorku byla prokázána přítomnost alkoholu v krvi v množství 2,63 gramu na kilogram,“ dodala Brožová s tím, že kriminalisté sdělili pachatelce podezření ze spáchání trestných činů poškození cizí věci a ohrožení pod vlivem návykové látky. Hrozí jí trest odnětí svobody až na jeden rok.