Policisté v Plánici ukončili šetření o možné krádeži osobního vozidla. Správnímu orgánu oznámili přestupkové jednání jednatřicetiletého cizince, který pobývá na Klatovsku. Je podezřelý ze spáchání přestupku proti majetku.

Krádež vozidla se odehrála 18. března, kdy byl vůz VW Lupo byl zaparkován na okraji obce přibližně dva měsíce kvůli poškození. „Uvedené vozidlo užívala majitelka a její syn a neměli sjednán jeho odtah, prodej ani zapůjčení. Před třináctou hodinou svědek viděl, že VW Lubo byl naložen na dodávku se zapojeným podvalníkem, kontaktoval poškozené a stihl si zaznamenat registrační značku přívěsu,“ uvedla klatovská policejní mluvčí Dana Ladmanová.

Policisté podle uvedené registrační značky zjistili vlastníka podvalníku, kterého kontaktovali a jenž potvrdil, že vozidlo naložil a převezl na autovrakoviště k ekologické likvidaci. Dále policisté vyhledali telefonický kontakt na autovrakoviště na Strakonicku, kde bylo prokázáno převzetí a již počaly likvidační práce. Poškozená žena byla vyrozuměna o nálezu vozidla i započaté likvidaci a již jej nechtěla vrátit zpět. 

„Policisté v rámci dalšího šetření zjistili výše uvedeného muže, který prodal vozidlo dalšímu muži z Domažlicka a tento jej odvezl do obce na Strakonicku k ekologické likvidaci. Podezřelý muž předložil kupní smlouvu s uvedeným jménem muže a policisté zjistili, že osoba se nenachází v našich evidencích osob ani ve Slovenské republice,“ sdělila Ladmanová.

Podle odborného vyjádření činí škoda osm tisíc korun. Registrační značky vozidla policisté zajistili a předali na dopravní odbor.

Pro majitele auta a jeho blízké jde o nepředstavitelnou krádež. „Auto stálo na parkovišti, kde ho syn přítelkyně postavil, než ho nechá opravit. V den krádeže mu volal známý, že mu ho odváží odtahovka. Že mu rozbili okýnko. Bál se tam ale jít, protože tam byli dva chlapi. Tak zavolal policii. Ti muži odvezli auto na vrakoviště, kde už po nalezení bylo rozebrané na díly. Je to hrozné, co se děje. Odtahovku si měl někdo najmout, a ještě jí předložit falešnou kupní smlouvu. Syn přítelkyně je tak bez auta,“ řekl blízký muž okradeného.