Je jako Julie bez Romea. Nedokáže bez něj žít, ač jí v tom všichni brání. Jenže v tomto případě nejde o vznešenou lásku. Markéta Šubová (46) z Kašperských Hor se nedokáže obejít bez jednoho z tamních barů. Chodila tam i přes zákaz, který jí daly městský a následně krajský úřad a od nezvaných návštěv ji neodradila ani hrozba vězení. Tomu jen se štěstím unikla, čekají ji ale obecně prospěšné práce.

Drobná žena, matka tří dětí, nesměla navštěvovat podnik po jeden rok. Zakázala jí to radnice a následně i krajský úřad, ke kterému se odvolala. Důvodem podle informací Deníku bylo, že podle svědkyně měla lidem v non stopu vulgárně nadávat, byla opilá, měla rozepnutý zip u kalhot a obtěžovala muže intimnostmi. Zákaz návštěv měla od 21. ledna 2010 do 20. ledna 2011 a hned krátce po jeho začátku ho porušila. Stanula tak před klatovským soudem, který jí za to v dubnu uložil 80 hodin obecně prospěšných prací. Nepoučila se, znovu do podniku vyrazila, a tak musela před soudce znovu. Tentokrát dostala podmínku. To bylo v říjnu, leč Šubová si zřejmě život bez návštěvy milovaného podniku neumí představit. Vypravila se tam i v listopadu a prosinci. A tak musela tento týden ke klatovskému soudu do třetice.

„Když přišla, řekla jsem jí, že je opilá a nic nedostane. Ona se svlékla a začala tančit na hudbu. Vulgárně nadávala mně i jednomu hostovi, kterého napadla, když šel kolem ní,“ popsala jednu z návštěv Šubové v nonstopu tamní servírka. „Raději jsem zaplatil a chtěl odejít. Ona na mě ale zaútočila a kopala mě do přirození. Pak jsme spadli a já se zranil na hlavě,“ dodal důchodce.

„To není pravda, napadl on mě,“ tvrdila soudu Šubová a dodala, že ani v jednom z případů nevyvolala žádný incident. „Jen jsem chtěla cigarety, navíc jsem asi špatně pochopila rozsudek a myslela jsem si, že do baru už mohu,“ hájila se žena, které za maření výkonu úředního rozhodnutí hrozily až tři roky vězení.

Pochopení ale nenalezla. „Na místě už by byl nepodmíněný trest, za možné ale považuji i uložení obecně prospěšných prací či trest domácího vězení,“ uvedla státní zástupkyně Katarina Peková. Soudce Jaromír Veselý se přiklonil ke druhé variantě a Markétu Šubovou potrestal 140 hodinami obecně prospěšných prací. Pokud je neodpracuje, stráví ve vězení stejný počet dnů. Rozsudek není pravomocný, Šubová si ponechala lhůtu na rozmyšlenou.
O tom, zda se odvolá, může přemýšlet i ve svém oblíbeném baru, kam jí už před více než dvěma týdny vypršel zákaz vstupu. A zřejmě se tam opravdu vydá. „Do baru chodit nepřestanu, chci dokázat svoji pravdu,“ řekla Deníku po vynesení rozsudku Šubová.